FacebookYouTube

Penzión Ždiaranka

Ždiaranka svojim hosťom ponúka pohodlné ubytovanie v 6 dvojlôžkových, 4 trojlôžkových a 3 štvorlôžkových rodinných izbách. Samozrejmosťou každej izby je televízor so satelitným príjmom, WiFi pripojenie na internet a vlastná kúpeľňa s toaletou. Pohodlie a komfort hostí je pre personál penziónu prioritou, preto v priestoroch penziónu majú ubytovaní hostia zabezpečené okrem chutného stravovania v reštaurácii aj služby kaviarne a baru.

Možnosť rezervácie ubytovania nájdete tu:
Služby penziónu:
  • Reštaurácia otvorená celoročne (minútková kuchyňa)
  • V zimných mesiacoch oceníte vyhrievanú lyžiareň
  • V letných mesiacoch zas požičovňu horských bicyklov
  • V kolibe sa odreagujete pri partičke biliardu
  • V letných mesiacoch je pre deti k dispozícií trampolína pred penziónom
  • Na recepcií si môžete bezplatne zapožičať rôzne spoločenské hry
  • Bezplatné parkovanie pred penziónom
  • Ubytovanie v súkromnom Chalete pre 3-8 osôb, len 15m za Penziónom
  • a rôzne iné...Prejdite sa po celom našom goralskom penzióne.

Virtuálna prehliadka

Cenník ubytovania


Vyhradzujeme si právo meniť ceny podľa sezónnosti a obsadenosti (sviatky, prázdniny atď.). Prosím, ceny si treba overiť mailom, alebo telefonicky.

História

Podľa legendy do hustých lesov v širokej doline potoka Biela pod Belanskými Tatrami, kedysi chodievali ľudia z blízkych dedín páliť drevené uhlie. Jeden z uhliarov si postavil uprostred lesa malú dreveničku. Jediné okno dreveničky bolo obrátené na tú stranu, z ktorej do izby svietilo jasné svetlo Zorničky. Okolo uhliarovej chalupy vyrástli ďalšie dreveničky a keďže ich obyvateľom tiež učarovala jasná hviezda, pomenovali podľa nej svoju osadu „Zor“ - Ždiar. Avšak Ždiar ako obec založil František Lužinský kastelán zemepánov Horvátovcov v roku 1590. Obec patrila medzi stálejšie osady valašského obyvateľstva. Jej obyvatelia sa venovali drevorubačstvu, pastierstvu a uhliarstvu. Údajne do Ždiaru prišlo 13 rodín, ktoré si územie rozdelili na 13 úsekov. V rámci druhej kolonizačnej vlny boli rozparcelované bočné doliny a priľahlé vrchy. Podľa ústnej tradície sa prví osadníci usadili v Bachledovej doline a boli to uhliari, ktorí zbehli z poddanských majetkov na zamagurí. Okrem toho vznikli nové osady na Antošovskom vrchu, v Pavlovskej doline, Blaščackej doline, Bartušovskej doline, Monkovej doline a na Slodičákovom vrchu.

1934

Pôvodnú ubytovňu Ždiaranka postavili a prevádzkovali Vitekovci z Prahy 1932-1934.

1975

V 70 rokoch bola Ždiaranka zatvorená a následne zbúraná.

2007

Až v roku 2006 až 2007 bola nová Ždiaranka postavená a otvorená rodinou Pavla Bachledu zo Ždiaru.

Svoj pobyt si spríjemnite v bazéne alebo saune...